جستجو

حصار‌کشی زمین‌های آلوده به مین در مرز چزابه

تصویر پست

معاون امنیتی و نظامی استانداری خوزستان گفت: مرز چزابه به طور کامل امن است و قرار شده برای زمین‌های آلوده به مین عملیات حصار‌کشی انجام شود‌.

ولی الله دهقان امروز در نشست خبری ستاد اربعین حسینی خوزستان اظهار داشت: جمعیت شرکت کننده در مراسم اربعین  هر سال نسبت به سال گذشته رشد تصاعدی دارد. تعداد زائران از سال 92 تا 94 به ترتیب 250 هزار، 500 هزار و 700 هزار نفر بود که پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران نسبت به سال گذشته با یک رشد دو برابری همراه باشد.

وی افزود: در سال‌های گذشته از چادر برای گیت خروجی استفاده می‌شد ولی با پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار سابق یک پایانه مسافربری با ظرفیت 4 هزار نفری احداث شده است.

معاون امنیتی و نظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه پایانه مسافربری خرمشهر قابلیت استفاده را دارد اما به طور رسمی افتتاح نشده است، گفت: هیچ مشکل خاصی برای ماموران حاضر در گیت‌های استقرار شده وجود ندارد و همچنین جاده چزابه  در چند نقطه 2 بانده شده و در چند نقطه یک بانده است که در سال آینده این جاده به طور کامل 2 بانده می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی از نیازمندی ها و کمبودهای شدید مرز چزابه و شلمچه  مکانی برای جانمایی خودروهای شخصی بود که امسال با همکاری سپاه پاسداران،  قرارگاه نصر و اداره کل راه و شهرسازی 44 هزار هکتار زمین برای احداث پارکینگ در مرزهای استان تسطیح شده است.

دهقان با اشاره به کمبودهای موجود در مرز چزابه گفت: در مرز شلمچه هیچ مشکلی وجود ندارد اما متاسفانه در مرز چزابه مجبور هستیم که از آب بسته‌‌بندی برای مصرف شرب استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: شهرستان‌های شوش، اندیمشک، شوش، مسجدسلیمان ، باوی، شوشتر و شهرداری منطقه 4 تهران معین مرز چزابه است.

معاون امنیتی و نظامی استاندار در پاسخ به سئوال مبنی بر تمهیدات امنیتی برای مرز چزابه گفت: مرز چزابه به طور کامل امن است و قرار شده برای زمین‌های آلوده به مین عملیات حصار‌کشی انجام شود‌.

منبع: http://www.khouznews.ir/fa/news/135108/حصار‌کشی-زمین‌های-آلوده-به-مین-در-مرز-چزابه

برچسب ها :

دیدگاه خود را بیان کنید


طراحي شده توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین