جستجو

نمی‌توانیم بگوییم مشکلات تنفسی پاییزی امسال در اهواز رخ نمی‌دهد

تصویر پست

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات تنفسی مردم اهواز پس از نخستین بارش‌های پاییزی در سال‌های اخیر گفت: نمی توانیم بگوییم که دوباره هنگام آغاز باران‌های پاییزی، این اتفاق رخ نخواهد داد.

دکتر سیدحسن هاشمی با اشاره به مشکلات تنفسی پس از باران‌های پاییزی در اهواز اظهار کرد: ما علت این پدیده را پیدا کرده‌ایم و کاملا مشخص است؛ علت پوشش گیاهی است که در دو دهه گذشته در خوزستان ایجاد شده است.

وی افزود: در دولت دستوری در این خصوص داده شد و امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مقامات استان خوزستان کمک کنند تا این پوشش گیاهی به موقع هرس شود و در عین حال نیز اطلاع‌رسانی به مردم صورت گیرد.

 وزیر بهداشت تصریح کرد: نمی‌توانیم بگوییم که دوباره هنگام باران‌های پاییزی، این اتفاق در اهواز رخ نخواهد داد اما اگر به پیشنهادهای وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص عمل شود، شیوع آن کمتر خواهد بود.

هاشمی در پاسخ به این‌که برخی اساتید دانشگاه‌های اهواز تاثیر گونه گیاهی کنو‌کارپوس در بروز مشکلات تنفسی پس از باران‌های پاییزی را رد کرده‌اند، گفت: اشتباه می‌کنند و حتما این گونه گیاهی تاثیر دارد.

لزوم کمک صنایع خوزستان به بهبود وضعیت درمان

وی همچنین با اشاره به لزوم کمک صنایع به بهبود وضعیت درمان در خوزستان اظهار کرد: صنایع باید بخشی از سود خود را به سرمایه‌های اجتماعی محلی که در آن حضور دارند، اختصاص دهند.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر کسانی پالایشگاه یا کارخانه‌های پتروشیمی و فولاد احداث می‌کنند، باید به این فکر باشند که مردم آن منطقه این صنایع را مشاهده می‌کنند و می‌گویند که این صنایع چه سودی به حال ما دارد؟

وی در مورد همکاری صنایع خوزستان با بخش درمان گفت: رایزنی‌هایی در این خصوص شده است ولی کافی نیست و استاندار خوزستان در این خصوص پیگیری بیشتری خواهد کرد.

منبع: http://www.khouznews.ir/fa/news/132569/نمی‌توانیم-بگوییم-مشکلات-تنفسی-پاییزی-امسال-در-اهواز-رخ-نمی‌دهد

برچسب ها :

دیدگاه خود را بیان کنید


طراحي شده توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین