جستجو

جمعیت ایران از مرز 80 میلیون نفر گذشت

تصویر پست

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: جمعیت ایران امسال از مرز 80 میلیون نفر گذشت به‌طوری که در پایان شهریورماه امسال جمعیت ایران به بیش از 80 میلیون و 307 هزار نفر رسید.

حمید درخشانی‌نیا که به منظور معرفه مدیرکل جدید ثبت احوال سمنان به این استان سفر کرده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر نرخ رشد طبیعی جمعیت در کشور ما بدون در نظرداشتن مهاجرت‌ها 1.43 درصد است.

وی از وقوع بیش از 783 هزار و 230 تولد در شش ماهه اول امسال در کشور خبر داد و افزود: میزان ثبت موالید به ازای هر هزار نفر جمعیت در کشور 19.8 در هزار است.

رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور  تصریح کرد: 98.3 درصد تولدها در کشور به طور میانگین در بازه زمانی قانونی انجام می‌شود .

زنان ایرانی به‌طور متوسط در 28.5 سالگی مادر می‌شوند

وی میانگین سن مادران ایرانی در زمان تولد فرزندان را 28.5 سال اعلام کرد و افزود: مادران گروه سنی 25 تا 29 سال بیشترین سهم را در بین گروه‌های سنی مختلف در این شاخص دارند.

درخشانی‌نیا سهم مادران این گروه سنی در تولدها را 31 درصد برشمرد و خاطرنشان کرد: این شاخص در استان سمنان 33درصد است. ضمن اینکه میانگین سنی مادران سمنانی در زمان تولد فرزندان با 3دهم درصد بیشتر از میانگین کشوری 28.8درصد است.

وی بااشاره به ثبت 97.9 درصدی مرگ‌و میرهای 6ماهه اول امسال کشور در زمان قانونی گفت: در شش ماهه اول امسال 182 هزار و 254 ایرانی براساس مدارک ثبت شده، دار فانی را وداع گفتند.

میانگین سن متوفیان امسال کشور 63 سال است

وی بر ثبت بموقع متوفی‌ها در زمان قانونی تاکید کرد و خواستار همکاری شهرداری‌ها، آرامستان‌ها، دهیاری‌ها، مراکز درمانی و…با ثبت‌احوال کشور برای ثبت به‌هنگام 100درصد فوتی‌ها در موعد قانونی شد.

معاون وزیر کشور، میانگین سن متوفیان شش ماهه اول امسال کشور را 63 سال اعلام کرد و درباره مهمترین عامل مرگ و میر در کشور گفت: عمده‌ترین عامل فوت در کشور به بیماری‌های قلبی و عروقی برمی‌گردد که به تنهایی 37 درصد از مرگ و میرهای کشور را به خود اختصاص داده است. متاسفانه این شاخص در استان سمنان 43 درصد است که رقم بالایی است.

منبع: http://www.khouznews.ir/fa/news/132475/جمعیت-ایران-از-مرز-80-میلیون-نفر-گذشت

برچسب ها :

دیدگاه خود را بیان کنید


طراحي شده توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین