جستجو

تنها استخر هندیجان پس از ۸ سال تکمیل نشده است

تصویر پست

فرماندار هندیجان گفت: متأسفانه کار ساخت تنها استخر هندیجان ۸ سال به طول انجامیده و هنوز به اتمام نرسیده لذا از مسئولان ورزش استان تقاضامندیم همکاری برای تکمیل آن داشته باشند.

کوروش مودت چهارشنبه شب در جلسه معارفه رئیس جدید اداره ورزش و جوانان هندیجان که در سالن اجتماعات خلیج‌فارس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: باوجود خشکی رودخانه زهره در بالادست، اما جریان مد دریای خلیج‌فارس تا 40 کیلومتر در رودخانه زهره جریان دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه نفوذ آب خلیج‌فارس در رودخانه هندیجان، گرمای شدید و طاقت‌فرسایی امسال، نبود استخر، نبود مکان مناسب برای شنای جوانان همه را برای شنا در رودخانه وسوسه کرده که متأسفانه امروز یکی از جوانان ما در این رودخانه غرق شد.

فرماندار هندیجان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 4 جوان در رودخانه زهره هندیجان غرق‌شده‌اند، رودخانه زهره در بالادست خشکیده و آبی در جریان ندارد ولی تنها آب موجود در آن از مد دریایی خلیج‌فارس است که جوانان را وسوسه کرده تا در آن شنا کنند.

وی گفت: اگر یک استخر شنای مناسب در هندیجان بود هیچ‌گاه جوانان رو به شنا در رودخانه زهره نمی‌آوردند و تفریحات خود را به استخر ‌برده و ما شاهد غرق شدن عزیزانمان نبودیم. متأسفانه اکنون استخر نیمه‌کاره هندیجان 8 ساله شد.

مودت عنوان کرد: رودخانه زهره در بالادست خشک‌شده و آب مد دریا در آن جریان دارد و بسیار شور، مناسب کشاورزی و دام‌پروری، شنا نیست اما باوجود گرمای شدید جوانان و برخی مردم به شنا در رودخانه روی می‌آورند.

استخر هندیجان هر چه سریع‌تر تکمیل شود

وی افزود: ما از مسئولان ورزش استان تقاضامندیم هر چه سریع‌تر بودجه‌های لازم برای تکمیل استخر هندیجان اختصاص بدهند تا شاهد غرق شدن دیگر جوانان نباشیم.

فرماندار هندیجان بیان کرد: مشکلات ورزش هندیجان بسیار زیاد بوده و امیدواریم با همکاری‌های اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان و انتصاب رئیس جدید رفع شود.

مودت عنوان کرد: ما می‌خواهیم مسابقات ورزشی استانی را در شهر هندیجان برگزار کنیم اما به سبب نبود مکان مناسب اسکان کمتر ازاین‌گونه مسابقات استقبال کرده لذا تهیه خوابگاه مناسب باید در دستور اداره کل ورزش خوزستان باشد.

وی افزود: تجهیزات برای سالن‌های ورزشی هندیجان بسیار لازم و در این بخش باید سعی شود مشکلات سرمایشی و بهداشتی آن رفع شوند.

اغلب سالن‌های ورزشی هندیجان مشکل‌دارند

فرماندار هندیجان بیان کرد: سالن‌های ورزشی هندیجان اغلب دارای مشکلات روشنایی، سرمایشی، بهداشتی، تجهیزات همانند تشک، تاتامی و وسایل تمرینی دارند.

وی گفت: چارت سازمانی اداره ورزش هندیجان تکمیل و نیروهای لازم را به‌کارگیری کنید، ما از هر تیم ورزشی که درخواست اعزام به مسابقات ورزشی کرده بود حمایت‌های مادی را انجام داده‌ایم.

مودت عنوان کرد: با وجود مشکلات مالی در هندیجان و نبود درآمدهای کافی ما هیچ تیم ورزشی را تنها نگذاشته و مبالغی جهت اعزام آن‌ها به مسابقات پرداخت کرده‌ایم.

وی افزود: از زحمات دوساله فرشید جوادی پور در سمت سرپرست اداره جوانان هندیجان تشکر و قدردانی دارم و برای رئیس جدید حسین محسنی نژاد آرزوی موفقیت می‌کنم.

منبع: http://www.khouznews.ir/fa/news/152345/تنها-استخر-هندیجان-پس-از-۸-سال-تکمیل-نشده-است

برچسب ها :

دیدگاه خود را بیان کنید


طراحي شده توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین